LKS časopis

Recenzovaný časopis
České stomatologické komory

elektronická verze

ISSN 1210-3381 (Print)
ISSN 2571-2411 (Online)

ČSK
Aktuální číslo
Rubriky
Témata
Autoři

Compendium – Léčiva používaná v podmínkách ČR

LKS 10/2019 19. 10. 2019 Knihovna

Páté vydání publikace „Compendium“ navazuje svou koncepcí i obsahem na předchozí čtyři vydání z let 1996 – 2009 známá pod názvem „Remedia Compendium“. Od svých starších verzí se odlišuje podrobnějším zpracováním jednotlivých rubrik článků o léčivých látkách a zařazením nově registrovaných léčivých látek, a to jak centralizovanou evropskou procedurou, tak národní procedurou.

Protetika III, 4., přepracované a rozšířené vydání

LKS 09/2019 14. 9. 2019 Knihovna

Publikace je novým, v pořadí již 4. vydáním souhrnného díla, v německém jazyce uváděného jako „Curriculum Prothetik“. Jedná se o přepracované a rozšířené vydání pozměněného kolektivu autorů. Jak sami autoři uvádějí, mladí kolegové dodali dílu novou jiskru. Český překlad zpracoval kolektiv překladatelů, vedoucí tohoto kolektivu a pořadatelkou díla byla prof. MUDr. Jarmila Procházková, CSc.

Dentální rapsodie

LKS 07-08/2019 21. 7. 2019 Knihovna

Od MDDr. MUDr. Jiřího Šedého, Ph.D., jsme zvyklí především na rozsáhlé monografie a vědecké články. Zasvěceným je však známo, že autor občas zabrousí i do jiného literárního žánru, jako jsou například hororové povídky nebo pohádky. Jeho tematické spektrum je natolik široké, že jsem popravdě již ani nebyl překvapen, když se mi do ruky dostala jeho básnická prvotina s názvem „Dentální rapsodie“.

Lékařem mezi nebem a horami

LKS 07-08/2019 21. 7. 2019 Knihovna

Výborné čtení pro horké letní dny – trocha „zasněžených“ historek přijde určitě vhod! Musím se přiznat, že původně jsem chtěla po knize sáhnout ze zvědavosti, protože ji napsala moje spolužačka z gymnázia. Ale zároveň mě odrazovalo téma horské záchranné služby, přeci jen se nevyžívám ve čtení o úrazech lyžařů. Když jsem ale později na knihu dostávala tip od přátel, konečně jsem…

Otorinolaryngologie a foniatrie v současné praxi

LKS 06/2019 23. 6. 2019 Knihovna

Cílovou skupinou čtenářů jsou především ORL specialisté, praktičtí lékaři, dále studenti lékařských fakult a lékaři „styčných“ oborů – neurologie, stomatologie, oftalmologie a další.

Stable Base – Ošetření proteticky hraničních případů

LKS 05/2019 18. 5. 2019 Knihovna

Kniha byla poprvé vydána v německém originále nakladatelstvím Quintessence Publishing v roce 2017 v Německu. Do českého jazyka ji přeložil MDDr. Jan Kozák a o rok později byla pod názvem „Stable Base – ošetření proteticky hraničních případů“ vydána v České republice. Autory knihy jsou zubní lékař dr. Norbert Salenbauch z Göppingenu a zubní technik Jan Langer ze švábského Gmündu.

O lidech a životě

LKS 04/2019 21. 4. 2019 Knihovna

Nakladatelství Galén loni vydalo monografii rytíře lékařského stavu, MUDr. Františka Koukolíka, DrSc., FCMA, která primárně vznikla jako záměr předat vlastní životní zkušenost svým vnoučatům. Autor se v ní pokusil zachytit to nejvýznamnější z témat, kterými se zabývá přes půl století. Seskupil tu svá tradiční témata, zformuloval je však stručně a seřadil pro přehlednost podle abecedy. Knihu koncipoval jako mapu cesty za…