LKS časopis

Recenzovaný časopis
České stomatologické komory

elektronická verze

ISSN 1210-3381 (Print)
ISSN 2571-2411 (Online)

ČSK
Aktuální číslo
Rubriky
Témata
Autoři

Po měsících přísných epidemiologických opatření nám už chybí živý kontakt s přáteli a kolegy. Není proto divu, že ihned po otevření online registrace se už přihlásily stovky zájemců o letošní 23. ročník mezinárodního kongresu Pražské dentální dny, který proběhne 16. – 17. 10. 2020 v O2 universum.

Na co se můžeme těšit

Někoho zaujal celkově odborný program PDD 2020 s názvem Různé cesty, jeden cíl, který chce zdůraznit, že cílem naší práce by měl být především spokojený pacient, a to z mnoha úhlů pohledu – k jednomu cíli vždy vede řada různých terapeutických postupů. Jiného přilákala na PDD především jména špičkových domácích přednášejících nebo zahraničních hostů, mezi něž patří prof. Domenico Ricucci z Itálie a dr. Jan Derks ze Švédska. A mnozí jsou i zvědaví, jaký bude kongres v nových prostorách moderní multifunkční budovy O2 universum.

Připomeňme, že dvoudenní odborný program je jako obvykle rozdělen do tří sálů. Tradiční je také sekce určená sestrám a dentálním hygienistkám.

Programová brožura PDD 2020 byla rozesílána s LKS č. 5/2020 a najdete ji samozřejmě také na www.dent.cz (Vzdělávání/Kongres PDD).

PDD a doprovodný program: Dny české stomatologie

Odborné zážitky z přednášek ovšem i letos může umocnit nabídka zajímavého doprovodného programu včetně toho společenského.

  • Výstava. Osobní kontakt s odbornou veřejností už chybí také dentálním firmám, a proto jim Komora nabízí v O2 universum výstavní prostory. V současnosti probíhají jednání se zástupci firem, které mají zájem prezentovat se a být součástí největší odborné události roku – Dnů české stomatologie pořádaných Českou stomatologickou komorou.
  • Workshopy. V jednání je také příprava oblíbených workshopů, ať už teoretických či praktických. Operativně o nich budeme informovat na www.dent.cz a poté v zářijovém vydání LKS.
  • Preventivní akce v rámci SDUZ. Současně budou probíhat akce pro širokou veřejnost, a to v rámci Světového dne ústního zdraví (SDUZ), které se původně měly konat v březnu, ale kvůli pandemii musely být odloženy. Informaci o akcích SDUZ v rámci Dnů české stomatologie 2020 najdete v tomto LKS na str. 119.
  • Společenský večer s koncertem Vladimíra Mišíka. Nedílnou součástí PDD jsou i páteční společenské večery spojené se zajímavým koncertem. Letos vás zveme na koncert blues rockové legendy Vladimíra Mišíka v pátek 16. 10. v O2 universum. Vstupenky na koncert si můžete objednat při registraci na PDD. 

Program a online registrace na PDD:

www.dent.cz (Vzdělávání)

Early bird registrace za výhodnou cenu:

do 31. 7. 2020