LKS časopis

Recenzovaný časopis
České stomatologické komory

elektronická verze

ISSN 1210-3381 (Print)
ISSN 2571-2411 (Online)

ČSK
Aktuální číslo
Rubriky
Témata
Autoři

Česká stomatologická komora vás zve na 27. ročník mezinárodního kongresu Pražské dentální dny, který se koná v termínu 18. – 19. 10. 2024. Letos se Pražské dentální dny (PDD) vracejí do kongresových prostor O2 universum, které účastníky v roce 2022 doslova nadchly.

Odborný program PDD: Stomatologie v digitálním věku

Nejdražší komoditou digitálního věku, který žijeme, je čas. Čas pracovní i čas osobní. Snažíme se s časem pracovat co nejlépe, racionálně ho využít – a občas pro sebe i nějaký ušetřit. Cest, jak toho dosáhnout, je jistě mnoho. A jednou z nich je zcela nepochybně technologický pokrok, který se nevyhýbá ani medicíně včetně stomatologie. Digitalizace, 3D modelace, umělá inteligence, virtuální realita, to všechno jsou slova, která pro mnohé z nás zněla před deseti lety jako úvod sci-fi knížky, ale dnes jsou běžnou součástí našeho slovníku. Proto jsme letos jako hlavní téma kongresu zvolili slogan „Stomatologie v digitálním věku“.

V duchu tradice PDD bude pátek na hlavním pódiu věnován zahraničním přednášejícím. Prvním bude mnichovský Univ.-Prof. Dr. Falk Schwendicke, MDPH, který je jedním z nejcitovanějších autorů současné stomatologie. Jeho přednáška nese všeříkající název „Umělá inteligence ve stomatologii: příležitost nebo hrozba, senzace nebo propadák?“ Pokračovat bude jeho kolega z mnichovské univerzity Dr. Sascha Herbst se sdělením „Principy a možnosti terapie vitální pulpy“.

Sobota bude tradičně polytematická a bude patřit domácím přednášejícím s akcentem na možné využití moderních technologií.

Jsme velmi rádi, že se podařilo díky doc. MUDr. et MUDr. Lukáši Hauerovi, Ph.D., sestavit půldenní blok přednášek na téma „Odontogenní záněty a jejich komplikace“, v němž vystoupí řada kolegů ze všeobecných oborů. Blok tak navazuje na loňské hlavní téma „Jedno tělo – jedna medicína“ a odkazuje na potřebu stomatologa zůstat orientován i ve všeobecné medicíně.

Tradiční je také páteční odpoledne věnované dentálním hygienistkám. A samozřejmě nebude chybět blok zaměřený na ortodontická sdělení.

Doprovodný program

Kongres bude provázet rozsáhlá dentální výstava. Díky prostorám v O2 universum jsme rovněž rozšířili nabídku workshopů. Na nich se můžete seznámit například s intraorálními skenery nebo si prakticky vyzkoušet řešení náhlé příhody na stomatologickém křesle.

Společenský program

Pražské dentální dny máme už neodmyslitelně spojeny s jejich vysokou společenskou úrovní. Letos se v pátek večer můžeme těšit na další oblíbenou „dentální párty“ s koncertem. Hrát budou kapely Monkey Business, YesBlues a Parolet.

Čas rychle letí, a tak se nezapomeňte včas zaregistrovat, abychom si mohli společně užít dva dny nabité přednáškami, setkáními s kolegy a kamarády, nějakým tím nákupem u výstavního stánku jedné z mnoha zúčastněných firem a zábavou na pátečním večírku.

Early bird registrace: do 30. 6. 2024 za nejvýhodnější cenu

Program a online registrace: www.dent.cz (Vzdělávání)