LKS časopis

Recenzovaný časopis
České stomatologické komory

elektronická verze

ISSN 1210-3381 (Print)
ISSN 2571-2411 (Online)

ČSK
Aktuální číslo
Rubriky
Témata
Autoři

Páté vydání publikace „Compendium“ navazuje svou koncepcí i obsahem na předchozí čtyři vydání z let 1996 – 2009 známá pod názvem „Remedia Compendium“. Od svých starších verzí se odlišuje podrobnějším zpracováním jednotlivých rubrik článků o léčivých látkách a zařazením nově registrovaných léčivých látek, a to jak centralizovanou evropskou procedurou, tak národní procedurou.

Ve srovnání se 4. vydáním z roku 2009 byly texty aktualizovány a významně rozšířeny. Přibylo bezmála 300 článků o léčivých látkách a 200 textových stran. Celkový rozsah je nyní 1200 stran. Na zpracování publikace se podílelo 54 předních odborníků z různých lékařských oborů.

Publikace je členěna do 16 kapitol obsahujících popisy téměř všech léčiv registrovaných v ČR. Součástí jednotlivých kapitol jsou obecné úvody věnované charakteristice dané skupiny léčiv a farmakoterapeutickým postupům. Informace o každé léčivé látce jsou zpracovány jednotným způsobem. Co se týče názvosloví, jsou používány mezinárodní nechráněné názvy (INN). Součástí informací o léčivých látkách i jejich kombinacích jsou ATC kódy.

Členění Compendia umožňuje uživateli nalézt na jednom místě různé varianty farmakoterapie určité nemoci a vytvořit si přehled o léčivých látkách, jichž lze k terapii použít. Zároveň umožňuje vzájemné porovnání jednotlivých léčivých látek a poskytuje přehled přípravků obsahujících danou léčivou látku.

Další podrobnosti o publikaci Compendium včetně ukázek z textu a možnosti objednání naleznete na stránkách www.compendium.cz.

Sleva 10 % na Compendium

Česká stomatologická komora ve spolupráci s nakladatelstvím Panax zajistila stomatologům 10% slevu na 5. vydání publikace Compendium – Léčiva používaná v podmínkách ČR.

Jak na to:

V online objednávce na https://eshop.compendium.cz/kosik stačí zaškrtnout políčko „Mám slevový kód, nebo dárkový poukaz“, do otevřeného rámečku vepsat kód DENT518 a odkliknout slovo UPLATNIT.

19. 10. 2019

LKS 10/2019

Print: LKS. 2019; 29(10): 209

Autor:

Rubrika:

Téma: